Legnickie Święto Matematyki

15-04-2018

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole VIII Legnicki Konkurs Matematyczny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy. To jedyna tego typu cykliczna impreza w naszym mieście. Nasze Liceum od początku jest jej gospodarzem.

W tegorocznej edycji udział wzięło 44 uczniów ze szkół podstawowych i 24 gimnazjalistów.

Przez 90 minut uczestnicy zmagali się z zadaniami testowymi i otwartymi. Podczas sprawdzania prac przez jury, nasi młodsi koledzy uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez uczniów klas I oraz II o profilu matematyczno-fizycznym i biologiczno-chemicznym pod opieką nauczyciela matematyki pana Zbigniewa Masłowskiego.

Punktualnie o godzinie 13.30 rozpoczęło się oficjalne podsumowanie Konkursu. Na zwycięzców w obu kategoriach wiekowych czekały puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Legnicy, które wręczył Wiceprezydent Krzysztof Duszkiewicz.

A oto najlepsi młodzi legniccy matematycy:

Szkoły Podstawowe:Gimnazja:
1. miejsce – Hanna Łochowska – SP 10 1. miejsce – Korzysztof Piechota – Gimnazjum ZSI
2. miejsce – Miłosz Myga – SP 9 2. miejsce – Małgorzata Jurczyk – Gimnazjum TWP
3. miejsce – Julia Czeszejko-Sochacka – SP 20 3. miejsce – Jan Szurczak – Gimnazjum ZSI
4. miejsce – Mateusz Kopyściański – SP 3. miejsce – Karolina Ściesiek – Gimnazjum TWP
4. miejsce – Oliwia Jarosz – SP 20 3. miejsce – Michał Bukowczyk – Gimnazjum TWP

Organizatorami Konkursu byli: Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Legnicy, Społeczne Gimnazjum TWP w Legnicy, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy.

LKM 2018

Dodał*: Mateusz Materek