Sebastian finalistą Olimpiady Matematycznej

21-04-2018

W dniach 18 i 19 kwietnia 2018 r. w Augustowie odbyły się zawody centralne LXIX Olimpiady Matematycznej. Uczestniczył w nich uczeń klasy III A matematyczno-informatycznej – Sebastian Zięciak, który uzyskał tytuł finalisty.

Zawody stopnia III (centralne) odbywają się w pierwszej połowie kwietnia. Mają formę czterodniowego wyjazdu, z czego pierwsze dwa dni poświęcone są na rozwiązywanie zadań (podobnie jak w zawodach okręgowych), a dwa następne — na różne atrakcje (w tym czasie komisja sprawdza rozwiązania). Ostatniego dnia odbywa się uroczyste zakończenie Olimpiady — ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Uzyskanie tytułu laureata lub finalisty Olimpiady Matematycznej jest bardzo korzystne dla ucznia, który:

• otrzymuje szóstkę z matematyki na koniec roku,
  • uzyskuje 100% rezultat na maturze (na poziomie podstawowym i rozszerzonym),
  • ma wolny wstęp na wiele wydziałów wyższych uczelni.

Opiekunem ucznia jest pani Barbara Obremska, która realizowała z Sebastianem indywidualny program nauki z matematyki.

Serdecznie gratulujemy!

Dodał*: Mateusz Materek