Dzień Drzwi Otwartych

22-04-2013

W piątek, 23 marca 2013 roku, w naszej szkole odbył się „Dzień Otwartych Drzwi”, podczas którego gościliśmy w liceum gimnazjalistów z różnych szkół. Wszyscy goście zostali przywitani przez oczekujące na nich osoby oprowadzające, które z chęcią, w roli przewodnika, wyruszały na wycieczkę po zakątkach naszej szkoły.

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce w auli. Po przemówieniu Pani Dyrektor goście mieli możliwość uczestniczyć w pokazach chemicznych, podczas których byli świadkami przeróżnych reakcji, którym towarzyszyły m.in. wybuchy, zmiany kolorów substancji i tworzenie się „wulkanu” z piany. W tym czasie zainteresowani klasą europejsko-lingwistyczną mogli poczuć się jak na „herbatce u królowej”, która była serwowana wraz z innymi przysmakami pochodzącymi z Anglii, Niemiec i Francji. Pomogło to zagłębiać im tajniki kultury i historii tych krajów.

Podczas zwiedzania szkoły, na korytarzach można było spotkać artystów z grupy „Avatar” przechadzających się na szczudłach. Odbywały się również pokazy fizyczne, warsztaty z origami czy przeróżne quizy. Osoby zainteresowane muzyką miały niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w otwartej próbie chóru szkolnego. Jednym słowem, każdym mógł znaleźć coś dla siebie. Gimnazjaliści mogli zwiedzić nasze sale lekcyjne oraz miejsca, do których udajemy się na relaks międzylekcyjny. Wielu z nich było pod wrażeniem naszego odnowionego klubu „Akwarium”, w którym odbywała się akurat próba zespołu rockowego. Podziw wzbudził także wspaniały wystrój auli.

Zakończeniem Dni Otwartych w naszej szkole był pokaz mody na wesoło. Modele prezentowali stroje na różne okazje. Mogliśmy zobaczyć modę studniówkową, codzienną czy chóralną.

Film z Dni Otwartych

Zdjęcia z Dni Otwartych