Mistrzostwa w pływaniu

12-03-2013

W dniu 12.03.2013 r. na basenie „Bąbelek” odbyły się Mistrzostwa Legnicy w Pływaniu. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły uplasowała się na 3 miejscu, nieznacznie punktowo ustępując II LO i V LO. Łącznie startowało 8 szkół.

Indywidualnie najlepiej spisali się: Kacper Tokarczyk z kl. Ia - złoto w stylu motylkowym i srebro w dowolnym oraz Marcin Łopusiewicz z kl. 3d - zdobywca II miejsca w stylu klasycznym. Sztafeta 4 razy 50 metrów przypłynęła na 2 miejscu. W jej składzie wystartowali: Kacper Tokarczyk, Marcin Łopusiewicz, Stanisław Świerczek z kl. 1d i Aleksy Lewicki z kl. 3a. W zawodach startowali również: Grzegorz Sowa - 1a, Michał Małecki i Łukasz Nowak - 3c, Jakub Palko i Michał Karpiak - 3d.

Podczas zawodów rewelacyjne okazały się nasze dziewczęta, zdobywając 11 na 15 możliwych do wywalczenia medali i z ogromną przewagą punktową pokonały V LO, II LO i ZSTiO.

Po dwa medale indywidualnie uzyskały:
  1. Ada Nowak z kl. 2b - złoto w grzbiecie i srebro w stylu zmiennym
  2. Martyna Adamczyk z kl. 1c - złoto w motylku i brąz w dowolnym
  3. Karolina Kubacka z kl. 1c - złoto w klasyku i brąz w zmiennym
  4. Ewa Lewandowska z kl. 3e - srebro w grzbiecie i motylku.
    Po jednym medalu zdobyły:
  1. Hanna Santorowska z kl. 3c - brąz w klasyku
  2. Karolina Baran z kl. 2c - brąz w grzbiecie
  3. Alina Pogoda z kl. 3e - brąz w delfinie.

Również w sztafecie nasze dziewczęta nie miały sobie równych, pokonując następną szkołę o długość basenu. W sztafecie wystąpiły: Ewa Lewandowska, Hanna Santorowska, Martyna Adamczyk i Daria Lewicka. W zawodach punkty zdobyła także Joanna Kastelik z kl. 2c.

Dodał*: Wydział Szefa Informacji PU