Niezwykła lekcja z Mistrzem Świata!

28-02-2018

W dniu 27 lutego 2018 r. zawodnicy powstałej w tym roku w naszej szkole sekcji korfballu mieli okazję uczestniczyć w specjalistycznym treningu prowadzonym przez Mistrza Świata i Europy, a zarazem trenera kadry narodowej seniorów w korfballu Roelofa Koopmansena, oraz jego asystentkę i najlepszą zawodniczkę kadry Polski Tamarę Semieniuk.

Zajęcia były prowadzone w języku angielskim, co nie stanowiło dla uczniów żadnego kłopotu. Tamara stwierdziła, że widzi duży potencjał w naszych zawodnikach i to, jak wszyscy bardzo szybko si uczą i realizują nowe zadania taktyczne. Trener kadry natomiast przekonywał nas, że ajlepszą formą nauki jest start w zawodach i bezpośrednie mierzenie swoich umiejętności w starciu z rówieśnikami.

Na lekcjach uczniowie klasy II A, II E i grup fakultatywnych z gier zespołowych poznali zasady gry w korfball, która od tego roku weszła do podstawy programowej wychowania fizycznego młodzieży w szkołach. Wszystko odbyło się w ramach akcji „Lekcje z Mistrzem Świata w Korfball".

Korfball w Polsce jest sportem typowo akademickim i uniwersyteckim, a ponieważ zdecydowana większość naszych zawodników planuje kontynuowanie nauki np. we wrocławskich uczelniach, pewne jest, że nie będzie tam trudności ze znalezieniem klubu korfballa, czyli sposobu na aktywne spędzenie czasu wśród rówieśników.

Organizatorami spotkania byli trenerzy Adam Juniszewski i Krzysztof Waszkiewicz.

Dodał*: Mateusz Materek