Biolodzy I LO górą!

16-04-2013

W dniach od 13-15 kwietnia 2013 r. odbyły się centralne zawody III stopnia XLII Olimpiady Biologicznej. W etapie okręgowym wzięło udział 2529 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 115 uczniów z 16 okręgów. Okręg wrocławski reprezentowało 5 finalistów, w tym 2 uczniów z naszej szkoły: Marek Nahajowski i Łukasz Nowak z kl. 3 C.

W wyniku dwuetapowych zmagań, sprawdzających wiedzę i umiejętności, zdecydowanie wykraczające poza szkolne programy nauczania, nasi licealiści uzyskali tytuły laureatów XLII Olimpiady Biologicznej. Łukasz Nowak został laureatem 17 miejsca w Polsce, a Marek Nahajowski zajął miejsce 23.

Tytuły laureatów Olimpiady Biologicznej dały naszym tegorocznym maturzystom wymierne korzyści: zwolnienie z egzaminu maturalnego z biologii i otrzymane tym samym wyniku 100% oraz uzyskanie indeksów na wszystkie uczelnie przyrodnicze i medyczne bez rekrutacji.

Olimpiada biologiczna dała uczniom nie tylko możliwość rozwoju swoich pasji , ale również pozwoliła na nawiązanie ciekawych kontaktów z przedstawicielami świata nauki, poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach oraz znalezienie grona nowych znajomych i przyjaciół. Była to bardzo ciekawa przygoda naukowa, która uczy samodzielności, systematyczności, umiejętności radzenia sobie ze stresem czyli stanowi znakomite przygotowanie do studiowania.

Opiekunem Łukasza jest mgr Beata Stempek, natomiast Marka – mgr Agnieszka Nowak, która w tym roku realizuje z uczniem indywidualny tok nauki.

Gratulujemy serdecznie uczniom i ich nauczycielkom!

Dodał*: Wydział Szefa Informacji PU