Berlin zdobyty!

07-12-2012

7 grudnia 2012 r. klasa II B (medialna) pod wodzą wychowawcy Tomasza Dziurzyńskiego i germanisty Władysława Szumilasa odbyła krótką, ale bogatą poznawczo wycieczkę do stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Mroźna pogoda dała się we znaki, co jednak nie przeszkodziło w realizacji atrakcyjnego programu.

Najważniejszym celem tej eskapady było Muzeum Pergamońskie, w którym powszechny podziw wzbudza zrekonstruowany Ołtarz Zeusa. Bardzo interesujące okazały się również zbiory Muzeum Azji Przedniej i Muzeum Sztuki Islamskiej.

Po kilku godzinach spędzonych na Wyspie Muzeów uczestnicy odbyli wędrówkę po mieście, której celem było poznanie m.in. takich obiektów, jak: Reichstag, Statua Zwycięstwa, Brama Brandenburska, Pomnik Ofiar Holokaustu, Berliner Dom i Aleksanderplatz. Szczególny charakter miała wizyta na Bożonarodzeniowym jarmarku, co stało się okazją do poznania niemieckiej tradycji świątecznej i posmakowania lokalnych pyszności.

Współuczestnikami wyjazdu byli uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Bogatą wiedzą o sztuce i historii kultury dzieliła się ze wszystkimi mgr Iwona Rostkowska, a mgr Szumilas zadziwiał wszystkich językową perfekcją i świetną znajomością niemieckich realiów.

A Praga czeka! Pewnie będziemy tam w maju ...

Dodał*: Wydział Szefa Informacji PU