Zimowisko w Zakopanem

22-01-2018

W dniach 15-21 stycznia 2018 r. - podczas ferii zimowych - odbyło się zimowisko w Zakopanem. Młodzież z naszej szkoły odkrywała kulturę i sztukę góralską pod czujnym okiem nauczycieli: pana Marcina Twardowskiego, pana Zbigniewa Masłowskiego, pana Roberta Wójcickiego.

W trakcie kilkudniowego pobytu uczniowie I LO odwiedzili galerie sztuki oraz miejsca, gdzie szczególnie widoczna jest sztuka zakopiańska. Bardzo interesującym doświadczeniem było zwiedzenie domu i wysłuchanie historii życia Jana Kasprowicza, największego artysty Młodej Polski, a także odwiedzenie muzeum Hasiora, jednego z najbardziej interesujących artystów XX i XXI wieku.

Młodzież odwiedziła również szkołę artystyczną im. Antoniego Kenara, kształcącą przyszłych rzeźbiarzy, malarzy i lutników. Odnowiona została relacja między szkołami, a w powietrzu zawisła obietnica wspólnych projektów.

W trakcie zwiedzania Zakopanego nie sposób pominąć Wielką Krokiew, skocznię narciarską, na której w najbliższym czasie odbędzie się konkurs Pucharu Świata. Ostatniego dnia grupa wjechała koleją na Gubałówkę, skąd rozciąga się widok na panoramę Zakopanego.

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali między sobą w konkursie fotograficznym, a także demonstrowali swoje umiejętności recytatorskie w trakcie wieczorku poetyckiego.

Klimat stolicy Karpat natchnął pana Wójcickiego do stworzenia obrazu z krajobrazem górskim, który zawiśnie w naszej szkole.

Wyjazd, wyjątkowy pod względem wydarzeń oraz przepięknych przygód, zapewnił wszystkim niezapomniane wrażenia i z pewnością będzie na ustach młodzieży aż do następnego wyjazdu!

zakopaneZimowisko

Dodał*: Mateusz Materek