„Licealisci liczą”

07-01-2018

W semestrze zimowym roku szkolnego 2017/2018 na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego uczniowie z klasy 2 C o profilu biologiczno-chemicznym doskonalili swoje umiejętności chemiczne podczas warsztatów „Licealiści liczą”.

Program edukacyjny skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z Uczelnią i obejmował 4 warsztaty poświęcone obliczeniom chemicznym. Zajęcia odbywały się w soboty w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Biotechnologii we Wrocławiu.

Uczniowie rozwiązywali zadania chemiczne pod czujnym i fachowym okiem dr Zdzisława Wróblewskiego. Od tej pory żadne zadanie maturalne z chemii im nie straszne.

Szkolnym koordynatorem programu była pani Agnieszka Nowak – wicedyrektor szkoły.

Dodał*: Mateusz Materek