Akcja Szlachetna Paczka 2017

09-12-2017

„Data: 9 grudnia 2017 r. Godzina: 11:00. Pod wejście do magazynu Szlachetnej Paczki w Legnicy podjeżdża furgonetka wypełniona pudełkami. Kierowca wraz z przedstawicielem I LO w Legnicy nerwowo rozglądają się dookoła.

- Czy to tu?
- Raczej tak.

Otwierają drzwi ładowni dostawczaka i ich oczom ukazuje się ogromny stos zapakowanych w świąteczny papier prezentów. Nie mają nawet czasu pomyśleć, od czego zacząć wyładunek, gdyż z magazynu wyłania się grupa wolontariuszy. Idą wprost do furgonetki...

- Potrzebna pomoc? Mamy wózki do przewożenia paczek. Wyładowujemy?
- Jasne, że tak. Od razu liczymy paczki: 1, 2, 3, ..., 26, 27!.”

Być może tak właśnie jakiś pisarz opisałby ostatnie, finałowe dla uczniów I LO w Legnicy wydarzenia związane z projektem Szlachetnej Paczki, realizowanym w tym roku także przez naszą szkołę.

O przystąpieniu do projektu uczniowie zdecydowali już dużo wcześniej. Klasy podzieliły się rolami i ustaliły, kto za jaką część działań odpowiada. W ostatnich dniach przed finałowym weekendem uczniowie przynosili potrzebne wybranej rodzinie produkty: żywność, chemię gospodarczą, ubrania, zabawki, drobne upominki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży udało się zgromadzić tak dużą ilość towaru, że całość umieszczono aż w 27 kartonach, które następnie ładnie opakowano w świąteczny papier, tak by prezenty dla wybranej przez nas rodziny były prawdziwą świąteczną niespodzianką. Pakowanie zakończono w piątek po południu, a już w sobotę rano pudełka znalazły się w magazynie Świątecznej Paczki w Legnicy, skąd jeszcze tego samego dnia trafiły do obdarowanej rodziny.

„SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A dzięki rozwiązaniom systemowym, konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.”
źródło: www.szlachetnapaczka.pl

Organizatorem tego przedsięwzięcia w naszym Liceum był pan Piotr Widziewicz.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję!

szlachetnaPaczka

Dodał*: Mateusz Materek