Czekając na wdech

08-12-2017

W dniu 7 grudnia 2017 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym - po raz kolejny w tym roku szkolnym - poszerzała swoją wiedzę z zakresu anatomii człowieka na specjalistycznych warsztatach anatomicznych. Tym razem zostały one przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę IQuest.

Tematem zajęć była budowa układu oddechowego. Uczniowie preparowali narządy pochodzące od organizmu modelowego dla człowieka - świni. Zajęcia sekcyjne z biologii pozwoliły uczniom na dokładne poznanie budowy anatomicznej całego układu oddechowego, ale także kształtowanie umiejętności praktycznych z zakresu metodologii medycznej.

Organizatorem zajęć była Justyna Purzyńska - uczennica klasy 2 C, natomiast opiekunem młodzieży - pani Agnieszka Nowak.

wdech

Dodał*: Mateusz Materek