Z wizytą w Microsoft Polska

Obrazek
W dniu 6 grudnia 2017 r. gościliśmy w siedzibie polskiego oddziału Microsoft. Znaleźliśmy się w gronie 5 szkół zaproszonych na spotkanie z pracownikami firmy właśnie w Mikołajki.

Przywitała nas pani Agata Kapica – odpowiedzialna za sektor edukacji w firmie. Mieliśmy szansę posłuchać o trendach w nowych technologiach i dokąd zmierzają technologie. Dowiedzieć się coś więcej o pracy w Microsoft i wysłuchać porad jak rozwijać swoje umiejętności oraz karierę.

Tego dnia zespół Microsoft, który rekrutuje studentów do działu programistycznego w Stanach Zjednoczonych, realizował w biurze rekrutację. Rekruterzy z USA odwiedzili nasze spotkanie i opowiedzieli o pracy w Stanach oraz o programach stażowych dla studentów.

Wszystko to działo się w ramach Tygodnia Kodowania, w którym corocznie aktywnie uczestniczymy.

W wycieczce wzięli udział uczniowie z klas matematyczno-informatycznych.

Opiekunami były panie Romualda Laskowska i Barbara Obremska.