„Ciekawa biochemia”

29-11-2017

Od października do czerwca roku szkolnego 2017/2018 uczniowie z klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym raz w miesiącu poszerzają swoje zainteresowania przedmiotami kierunkowymi poprzez udział w warsztatach laboratoryjnych, organizowanych w ramach kolejnej edycji programu dla licealistów „Ciekawa biochemia”.

Zajęcia odbywają się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.

Uczniowie biorą udział w spotkaniach poświęconych zagadnieniom teoretycznym i praktycznym z zakresu biochemii (jest ich łącznie 7). Realizacja projektu odbywa się w ramach współpracy naszego Liceum z Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, który obejmuje również patronat nad klasami biologiczno-chemicznymi z edukacją medyczną w naszej szkole.

Opiekunem młodzieży i osobą odpowiedzialną za współpracę jest nauczycielka biologii - pani Agnieszka Nowak.

Systematycznie biorą udział w zajęciach:

1. Justyna Purzyńska
  2. Natalia Trzepacz