Upoluj swoją książkę w bibliotece szkolnej

04-11-2017

Biblioteka szkolna przystępuje od 2 do 30 listopada 2017 r. do pierwszej edycji projektu „Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach projektu do szkoły trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową  Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od czterech lat realizują ogólnopolską, promującą czytelnictwo akcję „Czytaj PL”, obejmującą dotychczas swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast. Są one związane z popularyzacją czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i zachęcić ich do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób.

Dodał*: Mateusz Materek