Akademia z okazji 99 rocznicy Święta Niepodległości

11-11-2017

W dniu 10 listopada 2017 r. klasa II B wraz z wychowawczynią panią Joanną Piskorską-Gomoliszek przygotowała akademię z okazji Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada.

Uroczystość rozpoczął przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego, a następnie krótki referat historyczny wygłosiła Aleksandra Kłodnicka.

W kolejnej części Jakub Szpyrka wcielił się w rolę narratora, a widzowie mogli odbyć podróż przez różne okresy historyczne Polski: zabory, PRL i współczesność. Klasa II B pokazała siłę Polaków, którzy nie dali zamknąć sobie ust przez zaborców, ani nie pozwolili zmanipulować się przez komunizm.

Występ miał na celu uświadomić uczniom wartość wolności, a także pokazać, że pomimo iż jesteśmy narodem niepodległym, to nadal trzeba walczyć, aby tej suwerenności nie utracić.

Dodał*: Mateusz Materek