Matematyczny Marsz na Orientację

22-10-2017

W dniu 21.10.2017 r. we Wrocławiu odbyła się XV edycja Matematycznego Marszu na Orientację, zorganizowanego przez Fundację Matematyków Wrocławskich przy Instytucie Matematycznym UWr we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 3.

Nasze Liceum do tegorocznej edycji marszu wystawiło trzy reprezentacje. Wszystkie złożone były z uczniów klas matematyczno-informatycznych.

W konkursie wystartowały drużyny w składzie:

I A – 1. zespół

1. Magdalena Kozajda
  2. Gabriela Hreczany
  3. Krzysztof Łukasiewicz

I A – 2. zespół

1. Aleksandra Dancewicz
  2. Marcin Czapulak
  3. Maciej Galez

II A

1. Mateusz Materek
  2. Krzysztof Połowczuk
  3. Piotr Stokłosa.

Uczestnicy na starcie otrzymywali mapę z zaznaczonymi lokalizacjami punktów kontrolnych oraz siedem zadań, w tym dwa specjalne – ich rozwiązanie ujawniało lokalizację dodatkowych, niewskazanych na mapie wysokopunktowanych lokalizacji. Należało samodzielnie opracować trasę oraz strategię. Na przebycie całej trasy i wykonanie zadań przeznaczona była godzina.

Najwyższy wynik uzyskał patrol uczniów z klasy II A, było to IX miejsce.

Gratulujemy!

Dodał*: Mateusz Materek