„Integra” i „Adapciak” klas pierwszych

04-10-2017

W dniu 4 października 2017 r. nasze Liceum zorganizowało – po raz kolejny - w hali przy ul. Lotniczej wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Integra” i „Adapciak”.

160-pierwszoklasistów doskonale bawiło się od godziny 9.00 do 13.35 wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami wychowania fizycznego oraz panią Dyrektor. Scenariusz opracowany został wcześniej, a więc należało się trzymać pewnego porządku.

O godz. 9.00 nastąpiło otwarcie imprezy przez Dyrektor Halinę Tamiołę, która powitała: „niebieskich” (klasa I A) z panią Anną Zasławską, „czarnych” (klasa I B) z panem Tomaszem Dziurzyńskim, „białych” (klasa I C) z panią Bogusławą Haratym, „czerwonych” (klasa I D) z panem Marcinem Twardowskim i „zielonych” (klasa I E) z panem Robertem Wójcickim. Nazwy klas wynikały z koloru stroju danego oddziału.

O godz. 9.15 rozpoczęły się prezentacje klas. Był taniec oraz śpiew solowy i grupowy, prezentacje multimedialne, pokazy. Następnie przeprowadzony został krótki konkurs pod nazwą: „O szkole – spotkanie z tradycją”. Wiedza młodzieży wynikała z pobytu każdej klasy we wrześniu w szkolnej Izbie Tradycji. Oprowadzała wówczas swoich uczniów pani Dyrektor, dlatego też teraz zasiadła w jury. Każda klasa poradziła sobie znakomicie. Były aż trzy pierwsze miejsca, które wywalczyły: I A, I B, I D. Za konkurs przewidziano dyplomy.

Dużo emocji wywołały rozgrywki w piłkę siatkową – według zasady każdy z każdym. Wśród dziewcząt wygrała I E, wśród chłopców I A. Zabawowo zagrano również w korfball.

Odbył się też mecz w piłkę nożną między reprezentacją uczniów z klas „starszych” (II i III) a pierwszoklasistami. Wynik to 2:1 dla „starszaków”.

Najwięcej aplauzu wzbudziły jednak „Wyścigi tytanów” – zmagania sportowe 10-osobowych grup z klas pierwszych. Bieg z gazetą na piersiach, skakanką, piłką między dwiema głowami – to niektóre z konkurencji. Na koniec każda klasa musiała ułożyć ze swoich ciał literę danej klasy. I miejsce uzyskali uczniowie z I C i I D. Również za ten konkurs rozdano nagrody.

O godzinie 13.30 Pani Dyrektor przekazała każdej klasie paczkę z cukierkami i podziękowała za wspaniałą atmosferę rywalizacji, ale przede wszystkim zabawy.

Integra1 Integra2

Dodał*: Mateusz Materek