XX Dolnośląski Festiwal Nauki

29-09-2017

W dniach 28 i 29 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się wykłady w ramach XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Hasło jubileuszowej edycji festiwalu to „Nauka bez granic”.

Uczniowie I LO z klas 1c, 1e, 2c, 2e, 3b, 3c oraz goście z innych szkół legnickich mieli możliwość poszerzenia swoich zainteresowań z zakresu nauk przyrodniczych.

Zrealizowane wykłady:

1. „Człowiek jako doskonały układ smarowania”, mgr inż. Grzegorz Wszełczyński - doktorant, Wydział Techniczno-Przyrodniczy PWr.
  2. „Czas głodu? O roślinach uprawnych świata”, prof. Romuald Kosina - botanik, Wydział Nauk Biologicznych UWr.
  3. „W pracowni genetyka”, mgr inż. Katarzyna Gębura - biotechnolog, IITD PAN.
  4. „GMO - czym są organizmy zmodyfikowane genetycznie?”, mgr Bartosz Bednarz - biotechnolog, IITD PAN.
  5. „Bo elita kocha swoje jelita. Jakie mamy korzyści i jak powinniśmy dbać o naszą mikroflorę jelitową?”, dr Jolanta Artym - biolog, IITD PAN.
  6. „Co to jest gen?”, dr Monika Chaszczewska-Markowska - immunolog, IITD PAN.
  7. „Co lubi jadać nasz mózg?”, dr Marta Sochocka - biolog, IITD PAN.
  8. „Dlaczego diety nie działają?”, dr Marta Sochocka - biolog, IITD PAN.

obrazek1

obrazek2