Koncert „(Nie)zakazanych piosenek” na chór klas humanistycznych

27-09-2017

Ponad sto osób wzięło udział w Koncercie „(Nie)zakazanych piosenek”, który odbył się 27 września 2017 r. w auli naszej szkoły z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

Klasa 2 B przygotowała teksty i muzykę do pieśni z czasów okupacji i Powstania Warszawskiego. Wspólnie z kolegami z klasy 1B i 3B organizatorzy zaśpiewali: "Warszawiankę", "Serce w plecaku", "Rozszumiały się wierzby płaczące", "Hej, chłopcy, bagnet na broń", "Warszawskie dzieci", "Pałacyk Michla", "Siekiera, motyka", "Tera je wojna". Śpiewom towarzyszyły krótkie komentarze do piosenek powstańczych przygotowane przez Helenę Hoszman.

Szczególne podziękowania za organizację koncertu należą się Żanecie Żygadło i Jakubowi Szpyrce z klasy 2B.

Koncert piosenek i wystawa o "Bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego" były formą uczczenia pamięci Powstańców Warszawskich i twórców polskiego podziemia z lat II wojny światowej.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do wspólnego śpiewania przyłączy się cała społeczność I LO.

Dodał*: Mateusz Materek