Gala Olimpijczyków z Dolnego Śląska

15-06-2017

W dniu 14.06.2017 r. Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal wręczyli dyplomy i gratulacje laureatom ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych oraz mistrzom Polski w różnych dyscyplinach sportowych w roku szkolnym 2016/2017.

Na uroczystość podsumowującą wybitne osiągnięcia uczniów z Dolnego Śląska zostało zaproszonych 84 laureatów olimpiad i 53 wybitnych sportowców ze szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.

Wśród nagrodzonych uczniów było 17 licealistów, którzy zostali laureatami kilku olimpiad: 6 olimpiad – 1 uczennica, 4 olimpiad – 2 uczniów, 3 olimpiad – 3 uczniów, 2 olimpiad – 11 uczniów.

Dolnośląski Kurator pogratulował młodzieży osiągnięć. Powiedział, że sukcesy świadczą nie tylko o ich ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o dużej dojrzałości i odpowiedzialności. Życzył laureatom, aby nauka była dla nich nie tylko formą spełniania ambicji, ale przede wszystkim życiową przygodą, dającą wiele zadowolenia i wyznaczającą cel. Wyraził nadzieję, że w przyszłości usłyszymy jeszcze o wszystkich za sprawą wspaniałych osiągnięć naukowych.

Dolnośląski Kurator Oświaty uhonorował nauczycieli i dyrektorów, podziękował im za zaangażowanie oraz wspaniałą pracę uwieńczoną sukcesami swoich uczniów, dostrzeganie i rozwijanie ich zainteresowań.

Zaproszeni na galę goście mieli przyjemność wysłuchać wykładu prof. Bogusława Bednarka, który opowiedział o symbolice podróży.

Uroczystość odbyła się w Auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Z naszego Liceum z zaproszenia skorzystali:

• uczniowie:
    1. Michał Kosmecki – laureat Olimpiady Biologicznej, laureat Olimpiady Lingwistyki Matematycznej
    2. Michał Górniak - laureat Olimpiady Informatycznej, finalista Olimpiady Matematycznej
    3. Kamila Kolanowska – mistrzyni Polski w Taekwon-do.

• nauczyciele:
    1. pani Agnieszka Nowak – wicedyrektor, nauczyciel biologii
    2. pani Romualda Laskowska – nauczyciel informatyki
    3. pani Barbara Obremska – nauczyciel matematyki.

Gratulujemy sukcesów uczniom i ich nauczycielom!

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz