I A i II A na kursie ścisłego myślenia

13-05-2017

Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zaprosił uczniów naszego Liceum na tygodniowy kurs ścisłego myślenia, który został przekornie zatytułowany „Matematyka dla ofiar systemu szkół średnich”.

Kurs odbywał się przez 5 dni (od 8-12 maja 2017 r.) i obejmował 8 godzin zajęć dziennie. Uczestniczyło w nim 40 uczniów z klasy I A i II A o profilu matematyczno-informatycznym.

Celem prowadzących było zaszczepienie uczestnikom umiejętności, których brakuje kandydatom na studia. Chodzi o umiejętność przeprowadzania elementarnego rozumowania, odróżniania rozumowania poprawnego od niepoprawnego oraz prezentowania rozumowania w ojczystym języku.

Każdego dnia umiejętności nabyte przez uczestników były sprawdzane podczas porannych testów. Zaliczenie jednego z nich skutkowało otrzymaniem dyplomu ukończenia kursu, natomiast za poprawne napisanie wszystkich trzech przysługiwała nagroda w postaci koszulki Uniwersytetu Wrocławskiego. Otrzymało ją kilku uczniów naszej szkoły.

Kurs był finansowany przez Unię Europejską za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (w ramach programu „Ścieżki Kopernika 2.0”). Był więc całkowicie bezpłatny dla uczestników (wraz z codziennym darmowym obiadem).

Prezent od uczniów naszego Liceum dla profesora prowadzącego Jerzego Marcinkowskiego

Dodał*: Filip Knefel