I A i II A na kursie ścisłego myślenia

13.05.2017

Obrazek
Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zaprosił uczniów naszego Liceum na tygodniowy kurs ścisłego myślenia, który został przekornie zatytułowany „Matematyka dla ofiar systemu szkół średnich”.

Kurs odbywał się przez 5 dni (od 8-12 maja 2017 r.) i obejmował 8 godzin zajęć dziennie. Uczestniczyło w nim 40 uczniów z klasy I A i II A o profilu matematyczno-informatycznym.

Celem prowadzących było zaszczepienie uczestnikom umiejętności, których brakuje kandydatom na studia. Chodzi o umiejętność przeprowadzania elementarnego rozumowania, odróżniania rozumowania poprawnego od niepoprawnego oraz prezentowania rozumowania w ojczystym języku.

Każdego dnia umiejętności nabyte przez uczestników były sprawdzane podczas porannych testów. Zaliczenie jednego z nich skutkowało otrzymaniem dyplomu ukończenia kursu, natomiast za poprawne napisanie wszystkich trzech przysługiwała nagroda w postaci koszulki Uniwersytetu Wrocławskiego. Otrzymało ją kilku uczniów naszej szkoły.

Kurs był finansowany przez Unię Europejską za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (w ramach programu „Ścieżki Kopernika 2.0”). Był więc całkowicie bezpłatny dla uczestników (wraz z codziennym darmowym obiadem).

Prezent od uczniów naszego Liceum dla profesora prowadzącego Jerzego Marcinkowskiego