Tomek jedenasty w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

05-06-2017

W dniach 2-4 czerwca 2017 r. Tomasz Jaślar - uczeń klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym - brał udział w zawodach centralnych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, które odbyły się w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim.

W finale konkurowało 104 najlepszych uczniów ze wszystkich okręgów. Tomek pokonał 93 zawodników, zajął 11 miejsce w Polsce i otrzymał tytuł finalisty.

Oprócz zmagań konkursowych była to wspaniała okazja do poznania wielu ciekawych ludzi, ekologów, naukowców, uczestniczenia w wycieczkach terenowych i imprezach towarzyszących. Tomek miał okazję poznać autorkę znanego wszystkim uczniom podręcznika ekologii - panią Ewę Pyłkę-Gutowską.

Opiekunem merytorycznym ucznia była nauczycielka biologii - pani Agnieszka Nowak.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Dodał*: Filip Knefel