Za nami III edycja LIZAKa

21.05.2017

Obrazek
Nasze Liceum już po raz trzeci zorganizowało Legnickie Informatyczne Zawody Algorytmiczno-Kombinatoryczne LIZAK 2017.

Tym razem były to zmagania drużynowe, do udziału w których zaproszono uczniów z legnickich szkół. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: dla gimnazjalistów oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zawody w programowaniu zespołowym to rozgrywki polegające na rozwiązywaniu zadań programistyczno-algorytmicznych. W rywalizacji udział biorą 3-osobowe drużyny, które mając do dyspozycji własne materiały w formie papierowej i jeden komputer, muszą w ciągu 2 godzin rozwiązać zestaw problemów. Zgłaszane rozwiązania są oceniane automatycznie przez system sprawdzający, a uczestnicy są natychmiast powiadamiani o wynikach.

Te zawody to najprostszy i najlepszy dla ucznia sposób poznania tego, jak wygląda, smakuje i pachnie informatyczny konkurs zespołowy. Wielu najlepszych studentów informatyki tak właśnie stawiało swoje pierwsze kroki.

Drużyny są klasyfikowane na podstawie liczby poprawnie rozwiązanych zadań. W przypadku remisu o kolejności decyduje łączny czas ich rozwiązywania powiększony o karę 20 minut za każde wysłanie rozwiązania błędnego.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

w grupie gimnazjów:

• I miejsce – zespół z Gimnazjum Społecznego TWP w składzie: Daniel Marczak, Bruno Kaczmarczyk, Michał Bukowczyk
  • II miejsce – zespół z Gimnazjum nr 9 w składzie: Marcin Czapulak, Krzysztof Łukasiewicz, Mateusz Macher
  • III miejsce – zespół z Gimnazjum nr 5 w składzie: Karolina Rakicka, Wojciech Wojtusik, Mateusz Podebry

w grupie licealistów:

• I miejsce – drużyna z I LO w składzie: Maciej Siwicki, Jan Wańkowicz, Philip Zalewski
  • II miejsce – drużyna z I LO w składzie: Aniela Rogala, Marcin Szmagara, Krzysztof Połowczuk
  • III miejsce – drużyna z II LO w składzie: Michał Janik, Sebastian Pięta, Piotr Szymański.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy dyplomy i nagrody. Fundatorem upominków i nagród była wrocławska firma Axit sp. z o.o.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki pomocy tegorocznych maturzystów z III A i uczniów z klasy II A matematyczno-informatycznej.
Nad całością czuwała pani Romualda Laskowska.

Dziękujemy młodzieży za udział i wszystkim serdecznie gratulujemy!