Spotkanie autorskie w LBP z absolwentką szkoły

04-06-2017

W dniu 3 czerwca 2017 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Aleksandrą Lipczak – absolwentką naszej szkoły, autorką książek.

Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiowała też filologię hiszpańską i polonistykę. Publikowała między innymi w „Gazecie Wyborczej”, „Wysokich Obcasach”, „Dużym Formacie”, „Polityce” i Culture.pl. Była nominowana do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Jest laureatką czwartej edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego. Przez sześć lat mieszkała w Barcelonie.

Podczas spotkania Aleksandra Lipczak promowała swoją nową książkę „Ludzie z Placu Słońca”. Autorka przekazała publikację do biblioteki szkolnej.

W wydarzeniu tym uczestniczył pan Tomasz Dziurzyński.

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz