XVI Forum Klubów Europejskich

26-05-2017

W dniu 26 maja 2017 r. w auli naszego Liceum odbyło się XVI Forum Klubów Europejskich.

Wzięły w nim udział reprezentacje trzech legnickich gimnazjów:

• Gimnazjum Nr 4
  • Gimnazjum Nr 5
  • Społecznego Gimnazjum TWP.

W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie z VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Na powitanie gości 80 uczniów I LO zatańczyło flash moba pod kierunkiem Aleksandry Romanowskiej z klasy II A matematyczno-informatycznej. Występ wywarł na wszystkich wielkie wrażenie, a tancerze zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Następnie nadszedł czas na oficjalne powitanie gości przez panią dyrektor Halinę Tamiołę i opiekuna Klubu Europejskiego – panią Agnieszkę Grzywacz, wprowadzenie flagi UE i odsłuchanie „Ody do radości”.

W dalszej kolejności uczennice z klasy II B humanistycznej - Agata Jarosz i Gabriela Wilczopolska - poprowadziły perfekcyjnie obrady Okrągłego Stołu. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Kryzys Unii Europejskiej – co dalej?”. Młodzież biorąca udział w dyskusji wykazała się dużą aktywnością i znajomością bieżących problemów.

W drugiej części spotkania uczniowie rywalizowali ze sobą w ramach drużynowego konkursu wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Zadania konkursowe w postaci multimedialnej prezentował Bartosz Jaśkiewicz z klasy II A. Zwycięskie reprezentacje szkół otrzymały puchary, które wręczyła pani dyrektor.

Wyniki:

• I miejsce - Społeczne Gimnazjum TWP
  • II miejsce - Gimnazjum Nr 4
  • III miejsce - Gimnazjum Nr 5.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania stanęli do wspólnego zdjęcia na tle wędrującej wystawy „Nagroda Rady Europy”.

XVI Forum Klubów Europejskich przygotowała klasa II B humanistyczna wraz z opiekunem Klubu Europejskiego.

Dziękujemy naszym gościom za udział!

Zdjęcia z wydarzenia można oglądać w naszej galerii ->TUTAJ<-

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz