226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Obrazek
W dniu 27 kwietnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszego Liceum uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasa II B humanistyczna rozszerzoną edukacją prawną i medialną przygotowała uroczystą akademię.

Uczniowie, posługując się bogatą symboliką i wykorzystując język teatru, sprawili, że widzowie przeżyli prawdziwą podróż w czasie, dzięki której mogli poznać realia osiemnastowiecznej Rzeczpospolitej oraz kontekst historyczny prezentowanych wydarzeń. Na ich oczach świętowano elekcję Stanisława Poniatowskiego, zawiązano konfederację barską, w symboliczny sposób dokonano rozbioru Polski oraz uchwalono Konstytucję. Niezwykły nastrój inscenizacji stworzyły również scenki pantomimiczne i piosenki.

Autorką scenariusza i reżyserką przedstawienia była Gabriela Wilczopolska, choreografię opracowała Izabela Pych, a o oprawę muzyczną zadbała Agata Jarosz.

Spektakl dostarczył widzom wielu wzruszeń, a nagrodą za ciężką pracę włożoną w jego przygotowanie były owacje na stojąco.

Wychowawcą klasy jest pani Alina Juchniewicz-Nowak.

Konstytucja1