Uroczyste pożegnanie maturzystów

28-04-2017

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Michał Choczaj.

Po odśpiewaniu hymnu oraz przekazaniu sztandaru szkoły przez uczniów klas trzecich uczniom klas pierwszych i drugich, zabrała głos pani dyrektor Halina Tamioła. Przywitała bohaterów dnia – tegorocznych maturzystów oraz zaproszonych na uroczystość gości.

W pierwszej kolejności wyróżnieni zostali rodzice. Pani dyrektor wręczyła dyplomy 20 rodzicom zaangażowanym w życie I LO. Siedmiu rodziców otrzymało tytuł i plakietę „Przyjaciel Szkoły” za wkład w rozwój Liceum lub za tworzenie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku:

1. Iwona i Artur Janiszewscy
  2. Robert Słomiany
  3. Adam Grabowiecki
  4. Wojciech Bajan
  5. Stanisław Rokus
  6. Marian Wójtowicz
  7. Jolanta Kozubal.

Wyróżniono maturzystów ze średnią 5,00 i więcej, a także dwie uczennice, które uzyskały 100% frekwencję w ciągu trzech lat nauki – Justynę CebulęAgnieszkę Saj z klasy III E. Najwyższą średnią ocen na świadectwie otrzymała Ewa Kubów z III C. Pani dyrektor wręczyła maturzystce pamiątkową grafikę budynku szkoły.

Nagrody uczniom klas trzecich przekazali również opiekunowie agend i organizacji szkolnych, sportowcy zostali nagrodzeni pucharami lub medalami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Najlepszą wśród pięciu klas trzecich okazała się 3 C biologiczno-chemiczna, która uzyskała najwyższą średnią ocen i frekwencję.

W imieniu wychowawców klas trzecich absolwentów pożegnała pani Alina Sasińska – wychowawczyni klasy z najwyższą średnią ocen. W imieniu maturzystów dziękowali nauczycielom i rodzicom – Karolina Chrzanowska z III C i Michał Górniak z III A, natomiast w imieniu rodziców podziękowania i życzenia przekazała pani Jolanta Kozubal – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Na zakończenie uroczystości wystąpili przedstawiciele klas pierwszych – Justyna PurzyńskaMarcel Chlebosz z I C, którzy przygotowali atrakcyjne niespodzianki dla tegorocznych maturzystów.

O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbały uczennice z klasy I C – Agnieszka SzaryMaja Werbna.

Życzymy naszym starszym kolegom połamania piór podczas matury!

Klasy3.4
Klasy3.5