I LO Brązową Europejską Szkołą Praworządności RP 2017 roku

04-04-2017

W dniu 3 kwietnia na Zamku Golubskim, podczas III Kongresu COPTIOSH, nastąpiło podsumowanie VI Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego COPTIOSH 2017 r.

Nasze Liceum uzyskało status Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2017 roku.

Szkoły tej kategorii, traktowane są jako placówki oświatowe, w których edukacja społeczna, europejska, prawna, historyczna i/lub z dziedziny praw człowieka, stoi na wysokim poziomie.

Dzięki temu wyróżnieniu mamy prawo posługiwać się wymienionym mianem i zamieszczać logo, które prezentujemy, m.in. na swojej stronie internetowej.

O naszym sukcesie przesądziły wyniki uzyskiwane w zawodach centralnych Olimpiady Wiedzy Historycznej:

• - 2016 r. – 1 tytuł laureata, 2 tytuły finalisty
  • - 2017 r. – 1 tytuł laureata.

Dwukrotną laureatką jest Maria Gomoliszek z klasy humanistycznej z edukacją medialną i prawną, tegoroczna maturzystka.

Opiekunem olimpiad z wymienionych dziedzin jest w naszej szkole pani Joanna Piskorska-Gomoliszek.

Dodał*: Filip Knefel