Kolejne spotkanie z Szekspirem

27-01-2017

W dniu 26 stycznia 2017 r. uczniowie czterech klas naszego liceum – I A, I C, II B i II C - udali się na wycieczkę do wrocławskiego „Multikina”. Obejrzeli tam retransmisję komedii Williama Shakespeare'a pt. „Jak wam się podoba”.

Spektakl, trwający ok. 240 minut, zarejestrowany został w National Theatre w Londynie podczas przedstawienia „na żywo” z udziałem publiczności. Sztukę wystawiono w stolicy Anglii po raz pierwszy od 30 lat. Wyreżyserowała ją Polly Findlay, a główną rolę Rozalindy zagrała Rosalie Craig.

Dzięki kamerom i ludziom zaangażowanym w projekt „National Theatre Live” widzowie Multikina znaleźli się bliżej sceny londyńskiego teatru niż widzowie National Theatre. Można było delektować się charakterystycznym, brytyjskim akcentem i podziwiać niecodzienną scenografię, np. Las Ardeński z zawieszonych stołów i krzeseł.

Pomysłodawcą wyjazdu był nauczyciel języka angielskiego - pan Piotr Widziewicz. Młodzieży towarzyszyły również: pani dyrektor Halina Tamioła, pani Alina Juchniewicz-Nowak, pani Agnieszka Selwat, pani Anna Zasławska, oraz pan Wojciech Jaśkiewicz.

Już drugi rok z rzędu nasi uczniowie mogli poczuć klimat brytyjskiego teatru. Wyjazd był bardzo udany, a uczniowie wychodzący z kina na pytanie zawarte w tytule sztuki chętnie odpowiadali słowami: „Bardzo nam się podobało!”.

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz